Meilė    Komentavimas išjungtas įraše Mintis Meilė 1

Mintis Meilė 1

Eros: Tikra meilė yra visaapimantis, nieko nepaisantis mylimojo troškimas. Mylimasis suvokiamas kaip paslaptingas, išsiskiriantis iš kitų, neprieinamas. Juo dažniau ir intensyviau galvojate apie mylimąjį, juo stipriau jį mylite. Kitiems pomėgiams ir užsiėmimams beveik neskiriama laiko ir dėmesio, nes visa energija nukreipiama prisiminti buvusiems susitikimams ir įsivaizduoti būsimiems. Dažniausiai tenka įveikti dideles kliūtis, todėl tikroje meilėje visada yra kančios. Kitas meilės stiprumo rodiklis – pasiryžimas dėl santykių iškęsti skausmą ir sunkumus. Su tikra meile siejamas susijaudinimas, ekstazė, dramatiškumas, nerimas, įtampa, paslaptingumas, ilgesys, troškimas.Agape: Tikra meilė yra partnerystė, kurioje įsipareigoja abu vienas kitu besirūpinantys žmonės. Šie žmonės atvirai dalinasi vertybėmis, pomėgiais, tikslais ir geranoriškai vertina savo individualius skirtumus. Meilės stiprumas matuojamas abipusiu pasitikėjimu ir vienas kitam jaučiama pagarba. Šie santykiai žmonėms leidžia geriau išreikšti save, būti kūrybiškesniems ir produktyvesniems. Daug džiaugsmo suteikia dalinimasis praeities ir dabarties patirtimi bei ateities svajonėmis. Vienas kitą jie laiko artimiausiais ir geriausiais draugais. Meilės stiprumą rodo ir noras būti sąžiningam prieš save ir kitą. Su tikra meile siejamas saugumas, ramybė, atsidavimas, draugiškumas, abipusė parama ir paguoda.

Moteris, mylinti per stipriai, nepasiekiamam vyrui dažniausiai jaučia būtent aistringą meilę eros. (…) Aistringos meilės stiprumo nepalyginsi su stabilių ir patikimų santykių teikiamais subtiliais malonumais – stabiliuose santykiuose baigtųsi kančia, o aistra savaime dingtų. Tada moteris tikintų save, kad meilė išgaravo, nors iš tiesų būtų dingęs tik skausmas.

Visuomenė, kurioje gyvename, žiniasklaida, kuri braunasi į mūsų sąmonę, nuolat painioja šias dvi meilės rūšis. Įvairiausiais būdais mums žadama, kad aistringi santykiai (eros) mums atneš pasitenkinimą ir išsipildymą (agape). Tačiau iš tikrųjų aistros pasekmės – tik ilgalaikiai pančiai. Daugybė nutrūkusių santykių, kurie nuo pat pradžių buvo grindžiami aistra, rodo, kad šie pažadai melagingi. Nesėkmės, nusivylimas ir kančios nepadeda susikurti pastovių, patikimų ir laimingų santykių, tačiau gali būti pagrindas aistrai 

Share

Komentarai negalimi